Ünlü Sanatçıların Bulunduğu BEHANCE

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:43

Behance, bir çok başarılı sanatçıyı bünyesinde barındıran ve portföy açısından oldukça zengin olan bir platformdur.
Behance, genel olarak direkt paylaşım ve takip ilkeleriyle
yönetilen bir sisteme sahip olarak işler. Kanımca türünün tek örneği olan bu site, tam bir sanat deposudur.

A’dan Z’ye grafikerlerin, ressamların ve bir çok ünlü Fotoğrafçının mesken edindiği bu ortamda, çalışmaların nasıl çekildiği ve bu çalışmaların ne gibi aşamalardan geçtiği kullanıcılara ayrıntılarıyla sunulur. Bu özellikleriyle Behance, sanata ilgisi olan tüm bireylere çalışmalardan yararlanıp yaratıcı olma imkanı sunuyor.

Bu çalışmalardan örnek verecek olursak, önce şu ünlü fotoğrafçının çalışmasını inceleyerek başlayalım derim.

Felix Hernandez Dreamphography

Ünlü sanatçının küçük maskotları düzenleyerek güzel çalışmaları bizlerin önüne bir şaheser olarak  sunması(ki bunu yaparken de işini dikkatle yaptığını çok net bir şekilde anlıyoruz), Behance’nin sanatı ne kadar ön plana çıkardığını  gözler önüne seren bir detay. Bu görüntülerden milyonlarcası var ve işte onlardan bazıları,

Maketlerle muhteşem bir sanat ortaya çıkaran tasarımcımız, bu maskotları alarak en ince noktasına kadar detaylandırıp büyük bir sanat sergilerken aynı zamanda dünya üzerinde bir çok firmaya da hizmet veriyor. Volvo, Tesla, Mercedes, Fiat, gibi markaların maketlerini alarak ürün çekimleri yapıyor  ve bu sayede söz konusu olan firmalara maddi konuda üstün bir şekilde kazanç sağlıyor.

Kaynak Sanatçı: https://www.behance.net/HDreamphography

Behance Üyelik Hakkında ve Kullanım:

Üye olmak için Adobe Firmasına ait bir profilinizin olması lazım Adobe’ye (Tasarım programlarının baş yapıtı) üye olmak çok kolay behance.net sitesine girdiğiniz sırada sağ üst bölümde > Sign İn > Alt bölümde Get an Adobe ID diyerek ilerleyip gerekli alanları doldurduktan sonra üyelik işleminiz tamamlanıyor. Üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra ister sanatçıları takip edip sanat yapıtlarını incelersiniz, isterseniz çalışmalarınızı kullanıcılara sunup güzel yorumlar, güzel iş teklifleri alırsınız.

Başarılar Dilerim…

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Ünlü Sanatçıların Bulunduğu BEHANCE için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Behance Nedir ? Ünlü Sanatçıların Bulunduğu Özgün Platform Hakkında | Vektör Çizim  yorumladı. 00:21 - 19 / 03 / 2018:

    […] Kaynak […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir